| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a aparut niste cute ca niste riduri sub lobul nasului si in colturile nasului, aveti vreo idee de ce? Si cum pot scapa de ele? Este anormal sa apara acolo nu am vazut la nimeni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am mai nou un principiu.
O problemă ca aceasta să o rezolv cât mai simplu posibil, să nu imi umple viața, să am timp să rezolv probleme majore. În ultimul timp mă pasionează de exemplu teoria chibritului.
Să începem cu, nu cu începutul ci cu sfârșitul.
Hai să zicem, că orice aș face, nu pot scăpa de ele.
Dacă sunt băiat, îmi las mustață. Am scăpat de cea de sub nas, nu se mai vede.
Au mai rămas două pe lateral.
Ce sunt acestea?
Riduri.
Să fiu foarte dur cu mine.
Ce sunt ridurile?
Un început de îmbătrânire care se manifestă deja la nivelul pielii de pe față. Voi muri! Dar nu acum!
Pot scăpa definitiv de ele?
O variantă ar fi chirurgia estetică, dau 2000 lei, îmi ia niște piele de pe fund, o lipește acolo.
Dar ce aș putea face cu bani mai puțini, este să opresc creșterea lor.
Și atunci cum pot să scap cel mai ușor, fără să dau nici un ban la nici un specialist.
Apelez la prietenul meu Google, văr cu Internetul care a fost creat de armata americană, ca să poată ascunde locațiile centrelor de comandă, să le moară generalii de bătrânețe și de riduri, nu de bombițe cu neutroni.
Și scriu la căutare așa.
Ce pot să fac să scap de riduri.
Ce fac eu?
Cumpăr de la mine din oraș ulei de in presat la rece care conține cel mai mult Omega 3 natural.
Cumpăr pește șprot, cel mai ieftin pește oceanic care conține Omega 3 animal.
Cumpăr din piață de 3 lei șoric de porc care conține colagen, bun pentru refacerea pielii, îl fierb bine și îl bag la ghiozdan. De fapt dacă mănânci parizer tot aia mănânci cu E-ri cu tot, la preț dublu.
Mai merg pe la un magazin de cosmetice și spun.
Tanti nu aveți niște cremă din aia pentru riduri pe față, dar să nu mă coste 150 de lei. Sau niște Nivea.
Mă spăl pe față dimineața, așa cum m-a învățat bunica mea.
Gâtul tot, obrazul tot și mânurile până-n cot.
Pe vremea aceea nu aveam apă la robinet, numai la cetărnă.
Și mă dau cu șmacurile alea, dar nu prea mult.
Și am încălecat pe o șea și v-am spus povestea mea.