| VrRos05 a întrebat:

Mi-a apărut o linie albă pe față, o decolorare a pielii.
Mi-am pus o masca cu argila ieri și nu am spălat bine fața după.
Credeți că de la argila s-a decolorat pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai avut acea dunga până la argilă, care crezi ca poate fi cauza?

| sierra1 a răspuns:

~am pus o masca cu argila ieri și nu am spălat bine fața după.
Credeți că de la artgila s-a decolorat pielea?~

sigur aia e!

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu cred.Folosesc argila de multe tipuri de mai multi ani, si aceasta ofera in general un aspect mai luminos pielii, dar in niciun caz nu decoloreaza.Pete albe pot aparea de la soare, sau o conditie a pielii numita vitiligo. Tatal meu are asa. Mai pot fi si alte cauze.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Dacă e doar o linie și o fi și mică, nu te stresa! Argila nu decolorează! Totuși, dacă mai observi și alte pete albe, mergi la medic! Ieși la aer, mănâncă sănătos, bea lichide și dormi suficient! Numai bine!