| Deea3568 a întrebat:

Mi-a aparut pe frunte acnee...ce remedii mai stiti sa imi treaca? Am incercat o multime de chiestii (solutii, alifi, etc.)si trec putin si reapar iar sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| HeiSuntNati a răspuns:

Eu am luat o perioada de timp antibiotic: azitrox. Dar inainte sa il iei, sa mergi la doctor sa iti faca o schema cum se ia, ca e mai dificil. Este foarte bun, dar ai nevoie neaparat de pansament gastric, fiindca o sa iti dea niste dureri groaznice la stomac. Din poza ta vad ca ai breton(asa mi se pare) Tine fruntea cat mai aerisita. Evita alimentele grase, si bea apa cu lamaie. Poti freca cu lamaie pe frunte, fiindca mai usuca. Daca nu trec, propun sa mergi la un dermatolog. Eu am mers, dar am o problema mai dificila, si nu imi vor trece decat in timp happy

| Deea3568 explică (pentru HeiSuntNati):

Nu am breton am parul lung...si chiestia aceea cu lamaia chiar mi se pare tare o sa o incercwinking