| Mindfulness a întrebat:

Mi-a apărut un cos in spatele urechii azi! Am observat după ce am ieșit de la baie! Cum pot sa scap de el,dispare de la sine? Nu știu sigur daca e chiar coș, vad că mă doare puțin! O fi că m-am spălat pe cap numai cu șampon și brusc m-am spălat doar cu săpun pe cap?
Nu am nimic la îndemână sa pun pe el. Ce ar trebui sa pun? Dispare de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Poți să pui ceva spirt să se usuce. Sau dacă poți să îl storci ar fi şi mai bine.

Nu cred că e de la săpun, dar probabil ar fi bine să te speli pe cap cu şampon.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Mulțumesc pentru fundă, Mindfulness!

2 răspunsuri:
| shyde a răspuns:

Stoarce-l ca lumea, nu te ingrijora. Eu am stors din alea si din lobul urechii, si ma scapa de dureri.