| SilviaGeorgianaa a întrebat:

Mi-a iesit o bubita pe buza de sus extrem de dureroasa si inestetica -_-. De ieri pana azi, minunata, a facut si "coaja".
Intrebarea este : Cu ce as putea sa ma dau ca sa treaca mai repede?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Probabil ca ai un herpes. Vestea proasta este ca trec greu. Zovirax este un exemplu pentru asa ceva. Este scump si la mine nu a functionat. La mine functioneaza pasta de dinti lasata peste noapte, usuca minunea si trece cu 2-3 zile mai repede.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Te-as sfatui sa te duci la farmacie, sa nu fie herbes, iar pentru herbes gaseti multe creme ca sa iti treaca.

| Neo12 a răspuns:

Cum a spus şi Laura, s-ar putea să ai herpes, iar pentru acesta poţi folosi plasture copeed, chiar astăzi i-am cumpărat eu unei colege.
Poţi să te dai şi cu glicerină boraxată.
Si mie mi-a ieşit o astfel de bubiţă şi are şi coajă, chiar mi-a cam distrus buza, adică acum dacă mă muşc în locul acela, doare.
M-am dat şi cu pastă de dinţi şi a fost ok, acum depinde ce merge şi la tine.