| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a intarziat foarte mult ciclul, trebuia sa-mi vina.luna trecuta, mi-a venit cam pe la inceput 1, 2 octombrie.si acum suntem in 6 noiembrie si inca nu mi-a venit.Stiti din ce motive? Aveti vreo idee? Aaa, si inca ceva, nu e vorba de sarcina, nu va ganditi aiurea.nu am facut nimic! E serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nOnAmE_6909 a răspuns:

... asa mi se intampla si mie, stai linistita asa poate intarzia, nu iti vine la o data fixa nu te poti pune cu natura...

8 răspunsuri:
| weeds a răspuns:

Dereglari hormonale specifice adolescentei?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu luăm în calcul o sarcină atunci bănuim că este o disfuncție hormonală sau o răceală puternică, un tratament, stres, etc.
Ceaiul de crețișoară este un reglator hormonal natural care poate să regleze menstra.
Pa, pa.

| nikolici a răspuns:

Luna trecuta cand a fost? octombrie nu?

| AnnaMariaaa a răspuns:

Dereglari hormonale, toata lumea are aproape.

| andreeeeeeeea a răspuns:

Poate o dereglare hormonala.

| Jadis a răspuns:

Pai asa e ciclul neregulat. Pana va fi regulat va mai dura cativa ani, in functie de organismul tau

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Daca iti intarzie ciclul si nu ai facut nimic legat de viata sexuala, nu ai de ce sa-ti faci griji. E de la stres, nopti nedormite, si de la o alimentatie proasta.
Ai grija de tine:*big hug