| roxx_5565 a întrebat:

Mi-a venit menstruatia si luna asta, deci e posibil sa vina in fiecare luna

Dar ma intreb, oare e normal sa fac pipi cu sange?

si sa am chiaguri?
multicele?
batting eyelashes

fundasad

sunt cam ingrijorata am apr 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonim1808 a răspuns:

Salut. daca esti in timpul menstruatie e normal sa ai cheaguri. poate o sa iti mai vina peste vreo cateva luni sau poate chiar luna viitoare. sa fi atentahappy. deci nu are rost sa te ingrijorezi pentru ca e totul normal:*

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu cred ca urinezi cu sange, ci doar ca urina spala sangele ramas pe vulva. Spala-te mai des si cu mai multa atentie (macar de 4-5 ori pe zi). e normal sa ai cheaguri, mai ales la inceput. Nu e cazul sa te ingrijorezi.

| Lora a răspuns:

Odata ce ti-a venit menstruatia normal ca ea va continua sa-ti vina in fiecare luna, cat despre cheaguri stai linistita nu-i nimic anormal.

| Alecsandraa97 a răspuns:

Sigur ca e normal! vb si tu cu mama`ta si intreab`o pe ea ce sunt toate asteahappy e cam public sa-ti spun eu.laughing si eu am 13 tongue