| Florazul15 a întrebat:

Mi-a venit să casc și în timp ce am căscat (am căscat mai tare ca de obicei) am simțit în gât o durere puternică și în același timp o senzație de jenă la amigdale ca și cum s-ar fi desprins amigdalele. Mi-a trecut durerea dar senzația de jenă a rămas mai ales când înghit,
simt că am ceva în gât. Este posibil să se fi deplasat amigdalele de la locul lor sau de la ce simt această jenă? Este cazul să consult un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E na, nu dar ai fortat gîtul, nu trebuie sa te fortezi cănd caști ca poti fractura maxilarul, fi mai atenta ca nu ai 2 ani, sau?