| MuresanLaura a întrebat:

Mi-am cumparat zilele astea cafea verde insa nu pot sa o beau deoarece este extraordinar de rea la gust...as putea sa o inghit fara sa o prepar? si... daca ati consumat dupa cat timp se vede scaderea in greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Inlocuieste cafeaua verde cu CEAIUL VERDE.Este mult mai sanatos, deoarece este antioxidant, contine vitamine, minerale. Faci infuzie: pui 200gr apa aproape de fierbere, peste 1 lingurita ceai verde vrac.Lasi 3-4 min, strecori si pui putina zeama lamaie(isi face efectul mai bine).Bei doar dimineata dupa ce ai mancat, deoarece contine cofeina si daca bei seara poate da insomnie.Frunzele ramase, le poti folosi pentru revigorarea tenului.
Poti cauta pe GOOGLE, mai multe lucruri interesante, recomandari.

| Susanne a răspuns:

Incearca sa o amesteci cu putin suc proaspat de portocale.