| AndreeaLove10 a întrebat:

Mi-am luat aknesol gel, dar nu am inteles pe eticheta cum se aplica.se aplica pe fata umeda si dupa aia se clateste cu apa? sau las pe piele sa se usuce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| spiridus25 a răspuns:

Mod de utilizare
Se spală suprafața de piele afectată cu apă caldă; se tamponează suprafaţa respectivă cu o bucată de vată umectată cu loţiune Aknesol; la început se aplică de 2-3 ori pe zi, iar după ce se constată ameliorarea stării pielii, se răreşte tratamentul la 1-2 aplicări săptămânale.

| AndreeaLove10 explică (pentru spiridus25):

Mă lamurisi! Alta era intrebarea mea!