| Ralux a întrebat:

Mi-am luat o bratara magnetica si am auzit ca nu face bine la corp. E adevarat?sad pls astept raspuns urgentbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Exista camp magnetic peste tot in jurul nostru, asa ca ma indoiesc ca exista vreun efect asupra corpului tau.
Cel mai bun exemplu este celebru RMN care este un magnet urias si nu exista nici un efect advers decat pentru cei cu placute puse pe os pentru fracturi osoase, sau diverse metale introduse in corp pentru ca poate sa le smulga. In rest nici un efect negativ.

4 răspunsuri:
| Ronin a răspuns:

Fa-te ca n-ai auzit!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu sigur daca face rau. Dar eu cred ca nu.Si eu am o bratara magnetica si pana acum nu am avut problemewinking

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

Poate ramai lipita de ea rolling on the floor

| jojododo a răspuns:

Citeste pe net despre magnetoterapie. este posibil sa-ti faca bine.