| Dobre_Alex_1995 a întrebat:

Mi-am rupt o alunita de pe spate. era d-aia mare si iesita. totusi nu e rupta de tot. se mai tine intr-un colt si mi-a iesit mult sange. acum i-am pus un pansament. ce ar trebui sa fac mai departe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Sa te duci la un medic n-ar fi o idee rea...

| Lariiiiiiii a răspuns:

Nu trebuia sa o rupi este foarte periculos daca nu mergi la doctor imediat.

| LaurD3athAng3l a răspuns:

Du-te la medic urgent.Alunitele nu se rup ce tia trecut prin cap sa faci asa ceva? Asa ca mai departe du-te la un medic si de acolo rezolva el.

| Adrian_Rosca_2000 a răspuns:

Nu prea mai ai ce face faci cancer

| Dobre_Alex_1995 explică:

Nu am rupt-o intentionat, am rupt-o din greseala

| WolfgabiTfmGamer a răspuns:

Du-te la medic. S-ar putea sa faci cancer sad

| Lawrrr a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la medic.

| EuLaura1600 a răspuns:

Sa te duci la doctor e foarte grav nu trebuia sa o rupi!