Întrebare recomandată | alexsaltaretu a întrebat:

Mi-am sucit genunchiul pe bike. am fost la doctor mi-a spus ca am hemartroza secundara. mi-a pus o atela martia trecuta si a zis sa o tin pana joia (trecuta). am fost joi din nou. mi-a dat jos atela si a zis ca s-a mai dezumflat si s-a mai retras lichidul si ca imi pune o genunchiera din cauza ca nu a trecut de tot. ghipsul trebuie sa il tin pana joi ( o saptamana ). intrebarea propriu-zisa si chestia care ma intereseaza cel mai mult este cand ma voi putea urca din nou pe bike? cel mai detaliat raspuns primeste funda. va rog nu aberati daca nu stiti caci deja sunt speriat ca nu ma voi mai putea da o buna parte din vara sau chiar mai mult. doar cei care se pricep sa raspunda. multumesc anticipat. chiar sunt optimist din cauza ca atunci cand aveam atela ma durea foarte tare cand incordam iar acum nu mai simt nimic. urgent va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

La aceastra intrebare o sa-ti raspunda medicul ortoped care te ingrijeste cand o sa mergi la reevaluare. In principiu, cel mai probabil in maxim o saptamana, daca totul e ok. http://www.i-medic.ro

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai cum poti sa ceri unuia care nici macar nu vede, ce se va intampla acolo? Nici doctorul n-a putut sa spuna la fix ce se va intampla. Crezi ca aici sunt doctori? Organismele se vindeca in perioade diferite depinzand de gena fiecaruia.