| king5151 a întrebat:

Mi-au apărut acum o săptămână niște bube pe corp, dar parca se înmulțesc pe zi ce trece, poza: https://imgur.com/iZR0o4V poate sa fie varsat de vânt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii orice: varsat de vant, pojar, pojarel, alergie la un produs alimentar sau medicament etc.
Anunta medicul de familie si vin ei acasa, fiindca poti fi contagios si nu ai voie sa iesi din casa!
Sanatate maxima!

| Celcestietot a răspuns:

Coronat-de-vant laughing

Du-te si tu mai bine la un dermatolog.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Un dermatolog, poate fi mai în măsură să își dea cu părerea. big grin Sănătate și "însănătoșire grabnică!", dacă e cazul. Poți să fii preventiv!winking Funda? big grin

| outsidethebox a răspuns:

Mergi la medic, poza e neclara si nu asa faci o diagnosticare! Si da, poate fi inclusiv varsat de vant!
Vant din pupa catre cabinet!

| Adelina4679 a răspuns:

Eu cred ca ai Pitiriazis Rozat este o afectiune caracterizata de o eruptie cutanata, cu durata de evolutie circa 6-8 saptamani. In general leziunile cauzate de pitiriazis se remit dupa aproximativ 2 luni.
Daca prezinta senzatie de prurit (mancarimi) medicul dermatolog îti va prescrie o medicatie antihistaminică daca nu prezinta prurit este de ajuns un gel de dus pentru igiena zilnica a pieli sensibile.