| Cristian0009 a întrebat:

Mi-au aparut cosuri pe fata, dar mi-am cumparat o solutie lichida numita Zineryt. Deocamdata se pare ca le usuca, dar vreau sa stiu daca imi puteti da o alimentatie potrivita in impotriva lor ori sa nu mai apara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| vioricavio a răspuns:

E normal sa ti apara cosuri la o anumita varsta dar vor trece de la sine si i ti recomand sa nu folosesti tt felul de creme si solutii pentru ca risti pe viitor sa ai probleme mult mai mari. Recomand doar apa cu sapun si atat. Mai sunt cazuri in care poate fi ceva in sange daca ai exagerat de multe cosuri si mari, iar atunci trebuie consultat un medic.

| Babtan_Gabryel-Mircea_1995 a răspuns:

Folosește ceai de mușețel.Freacăte cu el pe coșuri.Și eu când am avut așa am făcut și au trecut.Le usucă destul de bine în câteva zile dispar.

| Kta97 a răspuns:

Lasa berea si toate de gen chipsuri si alte prostii

| Cristian0009 explică (pentru Kta97):

Nu am mai baut de doua luni si jumatate, iar chipsuri acum cateva zile.