| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au aparut niste bube rosii pe piele, sunt grupate si incep sa-mi apara pe tot corpul si ma mananca ce sa fac sau ce sunt astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| aleksy a răspuns:

Du-te la mediul de familie

| bebytzza_9352 a răspuns:

Poate fi o iritatie sau orice altceva singurul care este in masura sa dea un verdict sigur este un doctor...

eu zic sa nu mai stai pe ganduri si sa mergi la un control nu ai nimic de pierdut...iti va da un tratament si totul o sa fie binehappy

nu e bine sa iei medicamente sau sa incepi un tratament "dupa ureche" happyhappyhappy:*:*:*

succes

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hi! poti avea pojar sau poti sa te fi muscat tantari du-te la medic si precis o sa iti dea o crema sau o pastila.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poate fi o intoxicatie sau pojar, mergi mai bine la medic, pana atunci nu te scarpina, sterge suprafata respectiva cu alcool mentolat sau camforat, se gaseste la farmacie.Mergi la medic se poate sa fie o boala transmisibila ce necesita izolare la domiciliu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

****