| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au aparut niste riduri fine sub gaurile nasului, sub lobul nasului si sunt uimit. Din ce cauza mi-ar fi aparut acolo avand in vedere ca nu am mai vazut la nimeni si nici pe net sa-i fi aparut cuiva acolo? Aveti vreo idee de ce mi-au aparut acolo acele riduri? Ma cam streseaza ca apar tot mai multe si par a fi permanente... cum pot scapa de ele? Ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Cam rare astfel de riduri...
Esti sigur ca nu e doar piele uscata? Fa-ti un scrub cu apa+bicarbonat de sodiu si freaca putin zona.
Daca nu dispare poate sunt chiar riduri si in cazul asta daca vrei sa scapi de ele ai nevoie de peeling chimic.
Pentru a evita ridurile trebuie sa bei apa multa, sa nu lasi tenul sa se usuce, sa eviti soarele (sa folosesti protectie).

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Mersi frumos happy da cred ca sunt riduri din pacate dar sunt fine

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sigur sunt riduri? Poate e doar o zonă uscată. Bei apă? Folosești o cremă hidratantă?

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Da sute cute fine ..de baut beau apa
cu crema nu ma dau... dar si daca mas da nu cred ca ar disparea
poate un peeling chimic nu stiu ceva tratament special.o sa vad cand ma duc la medic da pana atunci sunt stresat fiind si foarte anxios.