| Dee0tzaA a întrebat:

Mi s-a dereglat ciclul de 3 luni, imi vine tot la 20 de zile, si in ultimele zile imi vine foarte inchis la culoare, aproape negru. Si burta ma doare foarte tare in primele 2 zile. Oare sa fie vreo raceala? Daca nu, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o anexita (grava) sau o dereglare hormonala. In tot cazul este ceva destul de serios, mai ales ca se repeta. Ar terbui sa te vada un medic ginecolog si un endocrinolog.

| barbiedoll_2931 a răspuns:

E doar o simpla raceala la bazin... nu te impacienta sh du-te la doctor sa iti dea niste pastile

| georgyana_6373 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic.sh eu am avut prblm(adica am fost racita)sh intr-adevar ma durea burta fff tare dar despre culoare nu stiu.chiar nu stiu.Consulta o prietena my mare sau un doctor...:*:*

| alessia_3025 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic, doar el este in masura sa ti spuna ce s a intamplat.