| chrissi a întrebat:

Mi s-a intmplat ceva ciudat azi...In timp ce mergeam azi spre scoala am simtit deodata ca ametesc si imi pierd echilibrul. Am continuat sa ma simt asa prima ora, asa ca in pauza m-am dus la cabinet. Asistenta mi-a dat niste glucozathinking Ma rog am mai stat un pic si mi-a trecut, dar peste 2 ore, la sport, jucam volei si am simtit deodata cum imi bate inima foarte foarte repede. N-a durat mult, dar ma intreb oare ce s-o fi intamplat cu mine? Se poate sa aveti vreo idee? Thnxhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Erai nemancata si organismul nu a facut fata hipoglicemiei. Tii cumva vreo cura tampita?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Posibil ca ti-a scazut glicemia! La asta ajuta glucoza. Poti face si tu acelasi lucru cu o lingurita de zahar.Cand scade glicemia, inimioara o ia repede la goana. Dar nu este ceva grav.

| tyana a răspuns:

In primul rand nu stiu ce varsta ai chrissi dar banuiesc ca esti adolescenta si e posibil sa ai o lipsa de calciu, care pe fondul oboselii(pun pariu ca aseara ai adormit tarziu) a dat simptomele de mai sus.Trebuie sa mergi la medicul tau de familie sa te consulte si sa iti faca ceva analize dupa care iti va indica tratamentul adecvat.Multa sanatate!happy

mariana
| mariana a răspuns:

Poate ai o stare de anemie ori poate ca nu ai mancat nimic dimineata si s-a in stalat o hipoglicemie.
Nu este normal sa ai aceasta stare asa ca mergi la medicul de familie si explica-i ce ai simtit si o sa te trimita sa faci ceva analizeze si se va vedea care este motivul. Multa sanatate si nu intarzia, mergi la medic, lucrurile in acest caz nu se rezolva de la sine.

| AvalohAlyn a răspuns:

Poate fi o tahicardie. Mie mi s-a intamplat identic si mi s-a spus ca ca am avut tahicardie.

| Gospell a răspuns:

Cel mai bine este sa -i zici mamei tale si maine sa te duci la medicul de familie.

| Anonim21321 a răspuns:

E posibil sa ai anemie sau lipsa de calciu.incearca sa bei cat mai mult lapte si carne.Auzi.ai simtit si o pofta de dulciuri foarte puternica dupa ameteli? daca da este posibil sa ai diabet. e cam grav si ar trebui sa te consulte un doctor pentru a vedea exact ce se intampla cu tinewinking
Insanatosire grabnica!happy

| Minnie_8765 a răspuns:

Iti dau doar o parere...ameteala se poate datora vederii.In cazul acesta ar trebui sa faci un control oftalmologic ca nu cumva sa ai probleme cu ochii.De asemenea, ar fi posibil sa ai o lipsa de vitamine(de calciu, spre exemplu). Iti poti lua de la farmacie un supliment de vitamine pentru a-ti fortifica organismul.
In legatura cu bataile inimii, nu cred ca este nimic grav care ar trebui sa te ingrijoreze.Ai alergat si astfel facand mult efort, bataile inimii s-au intensificat.
Dar daca aceste probleme persista si te vei mai confrunta cu ele, eu te sfatuiesc sa mergi la medic pentru a verifica daca totul este in regula.
Sper ca te-am ajutat! Bafta si multa sanatate!:*

| Artemis a răspuns:

Si mie mi se intampla cu inima medicul meu spune ca taricardie sau ceva de genul, aceasta poate fii cauzata de anemie, sau lipsa de fier, calciu, magneziu happy. Mai bine fa o vizita la medicu de familie, si spune`i si lui intamplarea o sa te ajute mai mult decat te putem ajuta noi :* in orice caz insanatosire rapida :*

| doina_2123 a răspuns:

Cred ca ar fi necesar sa treci un control medical pe deplin, poate organizmul nu s-a dezvoltat indeajuns si astae cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da posibil sa ai lipsa de calciu sau ceva probleme cu tensiunea cred cel putin asa patesc si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te simt treduie sa te duci la medec doar sa nu te duci la scoala nici la volei sa te duci la medic si el poate ti dadea pastile si veniai acasa si te culcai in pat

| GeorgeRadu a răspuns:

Doamne feri sa nu faci diabet cumva, glucoza pentru diabet se da straight face. Sincer du-te cat mai repede la un medic...

| chrissi explică:

Nu, Brigaela, nu-mi bat eu capul cu chestii de-astea gen diete sau mai stiu eu ce... tyana, chiar te pricepi, te unde stiai ca am adormit asa tarziu?rolling on the floor)Merci tuturor pentru sfaturi, se pare ca parerea unanima e sa merg la medic, asa o sa facwinking

| →ღ♥•þί†ίк•♥ღ←_5819 a răspuns:

Pai cred ca este o cadere de calciu... acum nu stiu sigur du-te fuguta la un medic si vezi ce aikisskisspapupz

| franka a răspuns:

Fa-ti niste analizeee si vezi ce ai :d

| ionut_4738 a răspuns:

Se poate sa-ti spuna doctorul ce ai si nu noi?