Întrebare recomandată | florin616 a întrebat:

Mi s-a rarit parul dintr-o data(am 20 de ani) la ce fel de medic trebuie sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu trimitere de la medicul la familie mergi la dermatologie pentru consult de specialitate!
Evită folosirea gelului, spumei sau fixativului pentru aranjarea părului, stresul, fumul, etc.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La medicul de familie, el va evalua situatia in care te aflii si iti face trimitere la medicul apropiat care se ocupa cu problemele parului sau medicul de familie iti da tratament daca stie ce cauza iti provoaca caderea.

| Liviu a răspuns:

Sincer,poti incerca sa te barbieresti in cap, un mit popular spune ca ti-ar creste parul mai des, insa tind sa cred ca e doar un mit.Insa poti incerca.

| Trapt a răspuns:

Medicul de familie, ori poti sa incerci sa te barbieresti in cap