| EvangelineLovin a întrebat:

Mi s-a uscat pielea rau de tot si nu stiu ce sa mai fac, ma dau cu crema hidratanta si dimineata si seara si nu vrea sa ma lase-n pace deloc! Am dat si cu masca hidratanta am stat cu ea 2 ore si degeaba. A, si beau apa destula. Ce sa mai fac? dar ceva care sa functioneze cat de cat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeei a răspuns:

Cumpara-ti o crema cu aloe sau mai bine du-te dermatolog. Nu e de glumit. Sanatate

4 răspunsuri:
| DanielaMiky a răspuns:

Crema de galbenele sau unguent! Este ft buna pentru pielea uscata si hidrateaza ft bine

| Doreliana a răspuns:

Foloseste crema de la AVENE TRIXERA pentru fata, pentru piele uscata si sensibila.Costa cateva sute de mii bune, dar da rezultate.O gasesti in farmaciile Sensi Blu, dar cred ca si in celelate. Daca nu dispui de acei bani, foloseste de la DOVE, untul gras pentru piele uscata, e foarte bun, chiar e hidratant, nici nu e nevoie sa aplici mult.E intr-o cutie rotunda alba, e in 2 variante visinie si alba, cea alba e mai grasa dupa parerea mea.E in jur de 25 de lei, dar trebuie sa cauti dupa ea ca majoritatea magazinelor aduc doar crema obisnuita de la DOVE.O zi placuta

| KoolKitty a răspuns:

Si eu am avut problema asta dar a trecut dupa un timp. Daca nu gasesti nici o solutie du-te la dermatolog k nu-i de glumit.

| Scarecrow a răspuns:

Consulta un dermatolog