| Cox27272 a întrebat:

Mi sa retractat pana jos pielea aia de pe penis,eu sunt necircumscris dar acum penisul meu arată ca unul circumscris, ma ustura vârful când se atinge penisul de orice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Arlekin a răspuns:

Posibil sa persiste cateva luni problema sau, vezi un medic specializat in astfel de probleme dermatologice

- de obicei cei care fac/au circumcizie se vindeca in maxim 1 luna
- circumcizia se poate efectua si ca tratament al unor afectiuni medicale ale penisului copiilor si adultilor, ca de exemplu balanita (inflamatia varfului penisului), fimoza (imposibilitatea decalotarii varfului penisului) sau parafimoza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai lasa pielea la locul ei

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa iti dea trimtiere la specialist. La urolog cel mai probabil.
Posibil parafimoza https://www.sfatulmedicului.ro/......litati_612