| SavaCosmin a întrebat:

Mie mi-a trecut rubeola dupa 2-3 zile adica mi-a aparut miercuri (dar aveam simptome de luni ) si pe vineri sambata mi-au disparut. Pot sa ma duc miercuri la scoala? Repede va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| littlefirefy a răspuns:

Da, poti pentru ca doar cinci zile esti contagios.Si eu am rubeola. Mi-a aparut joi si mi s-a spus ca marti pot merge la scoalahappy

2 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Da, poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuu.
Dacă ai rubeolă nu ieşi 10 zile din casă că ţi se întoarce boala. Sau depinde dacă ai făcut febră si cât de rezistent e corpul tău căci eu nu am făcut febră dar tot nu merg la şcoală ( şi eu am rubeolă ).

P. S.: Întreabă doctorul.