| baby_4423 a întrebat:

Mie mi-a venit ciclu prima data luna trecuta pe 10 luna asta cand trebuie sammi vina funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bubu9110 a răspuns:

Buna!
Nu are o data fixa...
Iti poate veni oricand...

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teoretic pe 7 (dupa 28 de zile), dar primele menstre pot fi oricat de neregulate, asa ca iti poate veni si dupa 6 luni fara ca asta sa insemne ceva.

| Zenithf a răspuns:

Bea ceai de coada soricelului, te va ajuta sa ai un ciclu regulat si mai putine probleme legate de el. Timp de 1 luna, 1 cana de ceai dimineata inainte de masa.

| pwp a răspuns:

Pai azi, maine sau poimaine!

bye-bye

| annakarenina a răspuns:

In primi 2 ani iti poate veni neregulat. Dar daca iti vine regulat tot pe 10. Este normal sa nu iti vina regulat in primi 2 ani.

| aia a răspuns:

Ar trebui sa iti vina peste 28 de zile calculeaza si tu numara pe calendar dupa 10 28 de zile si vezi cand ar trebui sa iti vina cu aproximatie...

Răspuns utilizator avertizat
| lololooo a răspuns:

Tot asa happy

| oanamk22 a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie...
dar o sa-ti vina cam la aproximativ 28 de zile dupa ce ti s-a terminat