| giusto13azuga a întrebat:

Neata.Am o nelamurire:ca si adolescent e normal sa nu mi pot decalota complet penisul? si daca e o problema, inafara de circumcizie ce solutie mai exista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Se pot efectua exercitii de intindere a pielii penisului, astfel in cat, treptat, sa se realizeze decalotarea. Un fel de "streching" pentru organul genital. Exista si creme, care sa usureze, prin masaj, procesul de decalotare. Dar trebuie sa iti rezervi timp pentru asta si sa ai rabdare.
Daca preferi circumcizia (interventie chirurgicala), te poti interesa de proceduri, costuri, tratament postoperator pe sursele online sau la un spital care efectueaza astfel de operatii.
Documenteaza-te pe internet pe subiect, ca sa stii bine ce ai de facut.
Iti recomand, initial, procedurile la domiciliu si, doar ca ultima solutie, interventia chirurgicala.
Lucreaza cu cap, ca sa fie bine!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un medic. Daca este o anomalie se rezolva.

| giusto13azuga explică:

Ok si smegma cu ce o curat, ca cea de pe pteput e usor de curatat, aia de pe glanda te doare cand incercj(as putea sa curat chiar daca doare?)