| Andwta a întrebat:

Neata! Am observat multe video-uri in care unele fete folosesc carbune vegetal in forma de pastile, praf etc. pentru albirea dintilor. Am gasit la farmacii. Ce parere aveti, albeste dintii dupa un timp? Sa incerc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Carbunele?! Eventual elimina gazele, dar innegreste dintii. Poate daca dupa aia te speli cu pasta de dinti...
Si, apropo, tot carbunele e vegetal, nu poate fi de origine animala.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Vezi daca nu faci confuzie cu bicarbonatul de sodiu.

| Andwta explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Nu fac confuzie