| roxaa_5485 a întrebat:

Neata TPU!
Cand m-am trezit de dimineata in jurul orei 9, aveam o durere de cap si inca o am. Apoi cand m-am ridicat din pat a inceput sa ma ia asa o ameteala si imi era foarte rau.Aceste "simptome" nu au trecut inca mi-e rau sad
Imi venea sa vomit dar nu prea vreau ca e asa de neplacut atuncisad
Ce sa iau?
Si din ce cauza au aparut aceste simptome?

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| coralia_5862 a răspuns:

Esti animca nu iti face oprobleme trebuie sa mananci ceva si pentru greaza ia o jumatate de pastile de metroproclaminwinking funda?

4 răspunsuri:
| adri16 a răspuns:

Pai daca inca nu ti-a venit inca prima menstruatie ar putea fi din cauza aceasta, tin minte ca atunci cand mi-a venit prima oara cu cateva zile inaine am avut aceleasi si simptome vreo doua zile, bea un ceai de codita soricelului e bun pentru ameteala

| Asdfasdefta a răspuns:

Nu prea e cazul sa ne dam cu parerile, dar eu cred ca e ceva anemie. Daca crezi ca numai oamenii slabi sunt anemici, te inseli.aaa.atat pot sa iti spun.Nu ma prea pricep.

| LionDen a răspuns:

Probabil esti anemica.Mananca ceva cald(o supa, o ciorba ceva). Dupa care incearca sa mananci cum trebuie 3 mese pe zi si nu doar fast-food.Pentru moment ia un calciu efervescent sau comprimata pentru ca nu cred ca e nevoie de o injectie.

| alinac a răspuns:

Poate esti insarcinata...eu pentru starile de voma luam metrocopramid.