| anonim_4396 a întrebat:

Nostalgia e un simptom al autismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 4StarLight a răspuns:

Nu, Doamne! Nostalgia este sentimentul de dor pe care fiecare om îl are măcar o dată în viaţă, nu are nici o legătură cu autismul! Din câte ştiu eu, te naşti cu autismul nu îl dobândeşti! Dar pentru a fi sigur/ă consultă un medic specializat pe asta!

| CuriousStuff a răspuns:

Nu, deloc.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nicidecum. Multi oameni au nostalgii (legate de un loc, un eveniment, etc).