| Daianadaiana45666 a întrebat:

Nu am calciu şi vitamine în corp şi de asta medicul mi-a zis sa fac perfuzii cu vitamine.EU am 2 bebeluși gemeni pe care îi alaptez. Vreau să întreb dacă e ok să le fac cât alaptez? Vor fi dureroase? Mie mi-e frica de ace ce pot face în legatura cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi dacă asa ti-a recomandat medicul?

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă alăptezi gemeni e normal să te sece de vitamine si mineralele din corp, fă perfuziile fără grijă, nu îți fac niciun rău.

| LisaJulie a răspuns:

Nu e chiar atât de dureros și mama a făcut asta pentru ca nu avea calciu și vitamine și a trebuit sa facă asta, dacă nu o făcea aveam și eu deficit mare de vitamine! Și acum am dar nu chiar atât de mult

| Robert2526 a răspuns:

Este chiar recomandat sa le faci, o sa ii ajute si pe bebelusi, mamele de gemeni, majoritatea au nevoie de suplimentare de vitamine. Mergi sa faci perfuzia fara stres, pentru bebei treci si peste frica. Durerea e doar cand pune perfuzia dar apoi nu mai simti nimic, e o durere de intensitate foarte scazuta.