| hamsterx a întrebat:

Nu am deloc pofta de mancare! Am slabit foarte mult in ultima perioada.Nu ma mai incanta nicio mancare nimic, tot ce mai mananc este mancarea de la Mc si alte tampenii de genul.Stiu ca nu sunt sanatoase dar numai din ele mai traiesc, ca sa zic asa. Daca ati avut si voi o astfel de problema, ce ati facut, daca ati luat vreo vitamina ceva, orice raspuns e bine venit, vreau sa ma ingras din nou...va rog. cel mai plauzibil raspuns primeste evident fundita! pwpici:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| verona333 a răspuns:

Poti folosi grasime de peste care se gaseste in farmacie si vit E adica preparatul Aevit. Maninca soie fiarta si o sa vezi cum te vei rotungi, sau maninca seara adica nu chiar inainte de somn, am o prietena care maninca seara si foloseste si vitaminele Vitrum si spune ca in 1 luna apus 3 kg. Daca nu poti minca lamiia pentru pofta de mincare bea citeva inghitituri de bors acru sau maninca fructe pe stomacul gol de dimineata o sa vezi ca peste 30 minute o sa dai busna la frigider. Sanatate

13 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic si sa iti faci niste analize. Poti sa ai o simpla parazitoza, o anemie, sau poate fi ceva mult mai grav.

| hamsterx explică:

Va multumesc tuturor pentru rasp.si celor care aveti aceeasi problema ca mine sper sa va reveniti sad. pwpici:*

| hamsterx explică:

Hai ca esti tare ingrid laughing

| MissD a răspuns:

Ia vitamax. eu cu vitamax m-am ingrasat. si mi-a facut o pofta de mancaaare: si vitamau si supradine

| tpufpe a răspuns:

Aceeasi problema am si eu, ma ingras f. greu si f putin, dar slabesc ffff repede.pana la urma la mine cred ca asa e felul meu oricat as manca degeaba.Este f important sa mananci cele 3 mese pe zi, chiar daca nu iti e foame, macar putin, incearca acolo si apoi o sa te inveti sa mananci.

| stweety10 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema sad. Am slabit foarte mult, pentru ca nu am pofta de mancare. Sunt zile in care nu mananc absolut nimic. Am luat vitamina C si nimic... Cineva m`a sfatuit sa ma duc sa`mi fac niste analize, sa nu am ceva grav. Insa am vazut ca cineva de aici ti-a recomandat vitamax, am sa incerc si eu.

| Ros3Blu3 a răspuns:

Mai mirelabig grinrolling on the floor Te gasesc si in gaura de sarpebig grin
pai hai sa fim asa pe ton cu TPU
laughing
mananca dupa 6
baagaaa in tine ca spartahee hee
milk shakeuri laughing la greu
hmm thinking sa stii ca iubirea asta slabestesmug
rolling on the floor)
pai cam asa fata eu stau si mananac toata ziua si pun la kg pe mine ba si voi laughing mancati de rupeti si nu ma ajungeti malaughing
o saptamana trebuie sa stati cu mine in casa si tu si miky laughing
hai te puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppppppppppppppppppppppppicbig grin
:*:*:*:*

| yami_2526 a răspuns:

Nu trebuie sa mai faci nimic de capul tau
In primul rand vorbeste cu ai tai si spune-le problema apoi duceti-va la un medic sau un nutritionist s explicati si lui problema el va si mult mai bine ce sa faci.Nu e nevoie sa te indopi cu vitamine ca sa iti revi trebuie sa vorbesti cu un medic specialist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mergi la medic nu este deloc bine.Am fost si eu intr-o faza de asta dar mi-am revenit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambitie! controleaza-te! si neaparat cere ajutorul fam.si celorlalti din jur, avertizeaza-i ca vrei sa incep un nou mod de viata! Centreaza-ti alimentatie pe fructe, legume, lactate usoare si cereale.Ca dulciuri iti recomand fructele uscatesi mierea; si ceaiurile ar putea da roade.

| Sadiss a răspuns:

Am si eu problema asta de o perioada. am slabit si eu mult (fiind baiat) si am inceput sa manc din plictiseala. la un film. o felie de paine cu ceva. putin si mi-o venit. dar acum cu scoala iar am pierdut-o. ce ironie laughing)

| DexTer a răspuns:

Ia vitamine...in special vinamina C pentru pofta de mancare (asa stiu de la mama big grin ) si parerea mea este sa renunti de tot la mancarea de tip fast-food

| Rares95 a răspuns:

Pfai de capu meu ce bine vii voua:X:X:X:XEu am mai multe kile decat ar trebui sa am si numa nu pot slabi. Tin sa spun ca de revelion, in 2-3 zile am pus 5 kgsad. Nu mai stiu ce sa faccryingcryingcryingas da orice sa fiu ca voistraight face