| utilizator97 a întrebat:

Nu cred ca este vorba de igiena, dar in zona vaginului am o mancarime foarte mare si mi s-a intamplat sa mi se umfle foarte tare labia vaginului. Probabil poate fi o infectie dar de atunci tot elimin un lichid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Determinarea naturii agentului patogen care provoaca infectia cel mai probabil uretro-vaginala, se poate reusi/obtine doar in urma prelevarii de probe de secretie vaginala si de lichid existent intre labii, si efectuarea analizelor de laborator intr-o unitate sanitar medicala ori un laborator specializat in analize medicale. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Posibil să ai candidoză. Ar trebui să mergi la ginecolog să îţi prescrie un tratament. Dacă este într-adevăr ce am presupus mai sus, tratamentul nu este deloc complicat. Dacă este altceva, tot trebuie să afli ca să poţi trata. Ceva cu siguranţă ai.

| artemidak a răspuns:

Mergi la ginecolog, el te va putea ajuta cum trebuie.