| xkiler007 a întrebat:

Nu imi pot da seama ce am, tot timpul am furnicaturi in tot corpul ca si cum imi vine sangele cu presiune si se umfla vene nu stiu ce am si de la ce? va multumesc
Mi se intampla cand transpir la o munca fizica ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la doctor nu are sens sa intrebi chesti din astea pe internet!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Furnicaturi in maini, picioare poate fi semn de diabet, verificati glicemia

http://www.sfatulmedicului.ro/Diabetul-Zaharat/diabetul-zaharat_894

| CuriousStuff a răspuns:

Cu siguranta venele tale erau la fel de "umflate" si pana acum. Unii avem vene mai umflate si mai vizibile, altii au vene mai mici si mai profunde. Asta nu are nicio semnificatie patologica. Furnicaturile pot sa aiba extrem de multe cauze, pentru asta o sa-ti trebuiasca un consult la medicul de familie, o serie de analize si mai apoi eventual control de specialitate la neurologie, cardiologie... sau altele.
Transpiratia, din nou, cred ca nu e ceva nou pentru tine, cred ca si asta o ai de cand te stii si chiar daca nu e corect, sa zicem, unii oameni au "problema" asta a transpiratiei abundente, din pacate de cele mai multe ori nu are o rezolvare decat cea chirurgicala (adica operatie).
Multa sanatate.

| xkiler007 explică (pentru CuriousStuff):

Da vene sunt la fel numai ca nu simtiam ca merg furnici prin mine ori de cate ori un pic transpir acest lucru este decind a aparut frigul afara

| jocker007 a răspuns:

Pot fi o gramada de afectiuni probleme cu circulatia, vasculita, probleme cu inima, cu sangele nimeni nu poate sa ti spuma ceva decat medicul