| 34588773 a întrebat:

Nu m-a durut niciodata inima insa intr-o dimineata nu ma mai puteam ridica din pat, nici respira, fiecare gest facea sa ma doara ingrozitor inima.In vreo 10 minute mi-a trecut si de atunci nu ma mai durut.Imi puteti spune va rog care ar pute fi cauzele acestei crize? sunt sigur ca inima mea este sanatoasa.multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RappiNOnProductioN a răspuns:

Pai...sa stii ca inima nu te doare niciodata probabil te-a durut ceva de langa inima... daca tia trecut nu trebuie sa iti mai faci griji poate a fost o neintelegere intre vene dar daca te mai doare ar fi indicat sa mergi la un doctor!

| Corina a răspuns:

Asa presupui tu ca inima e sanatoasa, dar ai fost la un consult cardiologic pentru confirmare? Cu inima NU e de joaca!

| Savy a răspuns:

Esti sigur ca esti sanatos cum? Mergi la un doctor, fa-ti un control, nu astepta sa se intample din nou. Bolile de inima nu sunt o joaca, crede-ma!

| emilpor a răspuns:

Frate nu astepta un raspuns aici. Mergi la medicul de familie. Ce, ti-e frica? Vrei nu vrei tot la el ajungi (daca chiar e o problema). Diferenta e sa nu fie prea tarziu.

| Bluef4 a răspuns:

Calmati-va oameni buni! Nu e neaparat vorba de o boala... Inima te poate durea si daca ai carenta de calciu sau de vitamina C. Daca ti-a trecut asa repede nu cred ca e nimic grav! Incearca sa ei calciu sau vitamina C si vezi daca iti trece, iar daca nu du-te pana la medicul de familie! Dar probabil ca nu e nimic grav!

| maria_9426 a răspuns:

Buna.
Si eu am probleme cu inima.
Cateodata si eu am asemenea simtome.
Dar eu am fost la un consult, si nu am nimic grav.
Ar fii mai bine ca si tu sa mergi, sa-ti distrugi orice nelamurire, sa clarifici lucrurile.
Sper ca te-am ajutat.
Daca vrei sa mai vorbim despre asta, scrie-mi in privat.
Pa, pa.