| gyna201 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac! Singurul lucru care mi-a mai ramas este sa ma sinucid si am sa va spun si de ce Traiesc o tragedie si un cosmar ingrozitor pe care nu multi l-ar suporta VA ASIGUR! De 1an ma simt ingrozitor de rau, o senzatie urata de rau pe care nu o pot suporta.de ameteala, zici ca sunt beata... spasme musculare confuzie imi tremura tot corpul asta incepand de anul trecut de cand am fumat o porkrie Am fost cu MAMA peste tot. mi-am facut tot felul de analize si nu mi-a iesit nimic rau Din cauza faptului ca ma simteam groaznic am renuntat anul asta la liceu si ieri mama mea a murit cea care imi dadea toate sperantele sa mai traiesc dupa ce k ma simt fff.rau.Mai are rost sa traiesc? Ea vroia din toata inima sa ma fac bine, credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac.Nimeni nu poate sa inteleaga cum e sa treci prin asa ceva.Era singura care ma intelegea...singura care mai imi dadea sperante sa traiesc dupa ce ca ma simteam groaznic. Aveam deja o depresie.acum sunt la capatul puterilor. Ce ati face in locul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deeeeaaaaa a răspuns:

Sa sti ca te inteleg foarte bine.Si eu am patit asta anul trecut cu mamaia mea.Mama traieste, dar sper ca ma intelegi ca mamaia mea a fost pentru mine a 2 mama.Am suferit foarte mult.Sincer mi-a venit sa plang cand am vazut ceea ce ai scris.Nu e bine sa te sinucizi, crede-ma si eu am vrut asta dar m-am gandit la mamaia si la Dumnezeu.Gandeste-te ca intr-o buna zi o so vezi, chiar daca va fi cand vrea Dumnezeu.Iti tin pumnii si fi tare, draguto.

36 răspunsuri:
| JiHyun a răspuns:

Cum s-ar simti mama ta daca te-ai sinucide? Nu stii ca sinucisul e un pacat? M-ai bine iti traiesti viata.

| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

Draga mea nu trebuie sa te sinucizi.chiar daca mama ta a murit eu nu cred ca ea ar vrea ca u dupa un an foarte greu sa renunti la viata ta.pana la urma vei trece peste toate greutatile.chiar imi pare rau pentru mam ta fiindca stiu ca ai iubit-o foarte mult dar ea nu ar vrea ca u sa renunti.eu daca as fi in locul tau nu as renunta.asa cum ai spus si u ea vroia ca u sa te faci bine si daca renunti la viata ta vei renunta la tot ce a facut ea pentru tine.mama ta va fi mereu alaturi de tine si va veghea intotdeauna asupra ta.ea va fi mereu in sufletul tau si luptand in continuare lupti pentru ea.nu renunta lupta in continuarehappy

| CautNume a răspuns:

Daca mama ta vroia sa te faci bine de ce nu mai incerci?

| raluca0306 a răspuns:

In niciun caz sa nu faci acel lucru. NICIODATA! Dumnezeu e cu tine, e acolo sus, dar daca te gandesti la asa ceva nu e bine deloc.Stiu ca ti-e fooarte greu si suferi,dar asta e viata cu incercari,du-te la biserica, roaga-te si fii mai buna la suflet, te va ajuta.

| miki_4604 a răspuns:

Lipsa de calciu si de vitamina B, duce la astfel de simptome.Vezi www.tiens-romania.ro despre calciu nutritiv si spirulina.Viata este frumoasa si merita traita, lupta, nu te da batuta.Mamica ta de sus te vegheaza si este alaturi de tine, te va ajuta sa te faci bine.Totul depinde de tine, de ceea ce vrei sa faci.Sa traiesti sau sa mori? Tu alegi! Nimic nu este usor in viata, totul se castiga! Multa sanatate si fruntea sus.O lupta-i viata, deci te lupta!

| Cezarul a răspuns:

Am citit mesajul tau si am ramas impresionat, imi pare nespus de rau sad
Cred ca te-as putea ajuta cel putin pe partea care priveste sanatatea ta, am trecut si eu prin ceva de genul.am un medic online destul de priceput si iti pot face legatura.
In momentul de fata ai nevoie de familie si de prieteni, nu te "retrage" ca o sa fie si mai rau.Ma poti gasi la your_lovin20@yahoo.com sa iti dau emailul medicului. Numai bine.