| 342 a întrebat:

Nu pot sa adorm! Ma pun in pat pe la 12 si ceva, si adorm pe la 1-2! Ma tot gandesc la tor felul de lucruri si nu pot sa adorm.Cum as putea sa adorm mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Daca te gadesti prea mult la bibăr...sad

| Andrei2343434343434343 a răspuns (pentru Crucified):

Ce e ala bibăr ma? laughing)

| Crucified a răspuns (pentru Andrei2343434343434343):

Bre,cine pana mea sa fie laughing Justin bieber. big grin

| Andrei2343434343434343 a răspuns (pentru Crucified):

Aaa, nu mi-am dat seama rolling on the floor

| piTiCcu a răspuns:

Incearca sa faci ceva util in ziua respectiva, ceva care sa te oboseasca foarte mult, incearca sa faci un anumit sport care sa te extenueze.Sau poti citi o carte cand te pui in pat sa iti obosesti ochii.

| i86e2 a răspuns:

Problema e că gândurile nu te lasă să adormi. Trebuie să încerci să nu te gândești la nimic. Când nu pot eu să dorm, încerc să-mi eliberez mintea de gânduri. Când țin ochii închiși, apar imagini aleatorii după un timp și dacă mă concentrez pe ele și nu pe gândurile mele, adorm. Poți să mai încerci să citești ceva foarte complicat, aveam un curs pe care dacă încercam să-l citesc mă lua cu somn și în timpul zilei. Mai poți să încerci să pui calculatorul pe radio și să-l programezi să se inchidă singur după jumătate de oră sau o oră. Eu îți recomand emisiuni, nu muzică, fiindcă discuțiile îți vor distrage atenția de la gândurile care te neliniștesc.

| Almássy a răspuns:

Gandeste-te la o imagine neagra /alba orice culoare unde nu e nimic si e liniste sau nah numara oilaughing

| denymar a răspuns:

Poi,culca-te doar cand ti se face somn...

| wyla a răspuns:

Incerca sa te gindesti la clipele frumoase petrecute cu parinti tai, fratrele/sora si poate vei adormi mai repede si vei avea vise placute

| RawkFX a răspuns:

Uita-te la televizor dar un program mai plictisitor ca adormi imediat. da-mi funda daca iti merge mi-e da.

| dumbass_7741 a răspuns:

Fa o partida de sex... Dupa aceea o sa dormi bustean.

| Andrei2343434343434343 a răspuns (pentru dumbass_7741):

rolling on the floor Asa faci u?

| dumbass_7741 a răspuns (pentru Andrei2343434343434343):

Asa fac cu micatalaughing)rolling on the floor

| Andrei2343434343434343 a răspuns (pentru dumbass_7741):

Ti-am vorbit urat de ma insulti?

| SmAsHH a răspuns:

Ia somnifere...

| Coszmin100 a răspuns:

In ziua respectiva fa cv care s te extenueze

| Pop_Andreea_1998 a răspuns:

Du-te seara la o plimbare de minim 20-25 de minute, seara pe la ora 8-8.30.Si cand ajungii acasa iti aprinzi tv, si o sa adormi cu el aprins.Garantat,si eu am incercat si crede-ma dorm bustean.happy..Bafta!