| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot sa dorm noaptea.stau pana la 3-4 dim apoi adorm si la 7 sunt sus apoi dupa amiaza ma culc si seara de la capat cei de vina tigarile-sucu-mancarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt doua variante

ori ai o viata foarte stresata si in cazul asta stresul nu iti da voie sa te odihnesti

ori ai prea mult timp liber si iti pierzi aiurea noptile iar organismul tau s a invatat asa

| AllForOneAndOneForAll a răspuns (pentru suntserios):

Stau toata ziua happy

| suntserios a răspuns (pentru AllForOneAndOneForAll):

Vezi, ai gasit problema.

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred că stilul de viaţă mai agitat şi stresant! Multă sănătate!

| darrio2007 a răspuns:

Cauta-ti ceva de facut dupa-amiaza.Ca sa nu mai adormi.Cateva zile este mai greu.Pana te dezobisnuiesti de somnul de dupa-amiaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa inlocuiesti sucul cu alcool.

| AllForOneAndOneForAll a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu consum alcool

| anonim_4396 explică (pentru AllForOneAndOneForAll):

D-asta ai probleme cu somnul.

| BlueLagoon97 a răspuns:

Incearca sa nu adormi dupa masa big grin asa seara sa speram ca iti va fi somn laughing).