| dublud a întrebat:

Nu pot sa dorm. Orice fac nu pot dormii. Ma uit la filme pana la 2 ma pun in pat daca ascult muzica trista nimic. daca ma uit la tv nimic pur si simplu nu dorm. nu pot adormii pana la 4-5 incerc sa nu ma mai gandesc la nimic in 5 minute mintea iar imi zboara... Ce sa fac sa pot sa dorm? straight face FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| blackfox a răspuns:

Incearca sa te obosesti in timpul zilei,fa sport,mergi cu bicicleta,iesi afara la aer curat,la o plimbare, mergi la inot, trezeste-te devreme nu la pranz.Inainte de somn fa o baie calda, relaxeaza-te si bea un ceai de musetel.Asa vei adormi.Iar a doua zi pune-ti ceasul sa sune iar destul de devreme.In cateva zile organismul se obisnuieste cu programul si iti va fi mai usor sa adormi si sa te trezesti de asemenea. Sper sa functioneze...si somn usorhappy

| Alissonn14 a răspuns:

Pai si mie mi sa intampla asta acum ceva timp.De obicei se intampla din cauza stresului. Cand te culci nu te mai gandi la nimic si fii relaxata.Incearca noaptea sa nu mai bei coca cola sau pepsi, ele isi fac efectul mai tarziu si te poti trezi pe la 2 noaptea ca nu iti mai este somn laughing.Mi s-a intamplat si mie.Pe timpul zilei nu mai sta atat de mult la calculator, poti sa iesi pe afara, sa citesti. Cand te duci in pat si vezi ca nu iti este somn, incearca sa nu te gandesti la nimic si relaxeazate.O sa mearga laughing. Bafta

| andreiarad26 a răspuns:

Asculta Asta:https://www.youtube.com/watch?v=L3ONvvPC-SM. sigur vei dormi.asa fac si eu, ascult muzica asta usoara, si faina.