| nighteye a întrebat:

Nu pot sa suport faptul ca ciclu vine neregulet. Sambata mi-a venit ciclu pentru prima data si ieri s-a terminat cand credeti ca o sa-mi vina din nou. Dau fundtawinking happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laviniaaaa a răspuns:

Pe 18- 19 - 20 - 21 luna viitoare. funda?

1 răspuns:
| deusfarm a răspuns:

Daca sambata a venit pentru PRIMA data, de ce crezi ca vine neregulat? La inceput se poate sa vina si asa, apoi se va regla; in mod normal se considera ziua 1 = ziua in care a venit ciclul; intervalul normal este de 28 zile; deci numeri zilele pe calendar incepand cu sambata 21.01, a 28-a zi va fi 17.02. 2012; se considera normal intervalul de 28 zile plus / minus 2 zile ( deci 26-30 zile ). In concluzie trebuie sa te astepti incepand cu 15.02.Iti notezi pe calendar.