| Floreenofficial a întrebat:

Nu radeti!
Ce sa fac ca sa nu mai urinez asa de des?
De ceva timp ma duc foarte des la baie si nici nu mai bot pea apa cand merg undeva de frica.Chiar daca nu beau apa tot imi vine.Este foarte aiurea. sad
La scoala nici nu ma pot concentra calumea la teste, iar cand merg undeva trebuie sa am o baie langa mine.
Acasa nu am deranjeaza fiindca sunt acasa si ma pot duce la baie de cate ori vreau, dar cand sunt undeva nu mai e la fel.As vrea sa scap odata pentru totdeauna de aceasta problema si va rog sa nu radeti! Sincer, nu as vrea sa mai pateasca nimeni fiindca e foarte nasol!sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LittleandLiars a răspuns:

Hey nu trebuie sa te deranjeze bea cata apa vrei dar incearca sa te abtii

Cand nu mai poti de loc te duci la baiebig grinbig grinbig grin

Nu te teme si mie mi s-a intamplat

13 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poate ai o infectie urinara, de ce nu iti faci o urocultura ca sa vezi exact ce ai?

Abh
| Abh a răspuns:

Depinde cate lichide bei, eu de exemplu, beau cel putin 2l pe zi si urinez cam la 3-4 ore. Nu e voie sa tii urina in vezica, treaba asta te predispune la infectii urinare.

| Barajag a răspuns:

Eu cred ca mai bine ar fi sa mergi la urologie si acolo iti va spune cauza.Bafta si sanatate!

| Floreenofficial explică:

Pentru abh am facut de mai multe ori si rezultatul a fost...perfect.Asa ca asta ma induce in eroare. sad

| elena_4396 a răspuns:

Sigur este vorba de o infectie urinara. Se recomanda a se folosi urinex sau urinal.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Poate ai o infecţie urinara şi trebuie tratată. Mergi la doctorul de familie şi o să'ţi dea ceva medicamente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai racit la "cuculet" sau poate ai vreo infectie urinara. Cel mai bine vorbeste cu parintii tai si mergi la doctor. El te poate sfatui cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dr de familie. S-ar putea sa fie o inf urinara sau altceva mult ma grav.Trebuie sa faci analize.( Ce varsta ai? Cata apa bei?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot asa sunt nu stiu ce am ma duc ff repede la baie cand beau apa in 3 min iar ma scapa la baie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten cu aceeasi problema si toata lumea il considera normal nu trebuie sa te ascunzi si cine va rade de tine nu iti va fi prieten adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat si eu norflocsacin si nici un efect e mai rau, un control medical e cel mai beneficlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot asa patesc...care stie ce sa fac va rog urgent contactati-ma la id asta : xxladriano trebuie sa scap de astastraight facecrying

| tina_5600 a răspuns:

Buna. an primul rand te urinezi normal sau doar putin?
daca e putin ati dau eu un tra.care la_m luat si eu :adica norflocsacin sigur n-o sa mai ai pr. succes