| METALL2000 a întrebat:

Nu radetilaughing dar credeti ca sunt scunda? Am 12 ani si am 145 si 29 de kg, credeti ca o sa raman asa?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Nu esti scunda, ai timp sa cresti, insa esti mult prea slaba, eu am vazut copii la 6 ani care au 20 de kg, si tu 30 la 12 anistraight face

| CautNume a răspuns:

Da, esti scunda.Depinde de cat de inalti sunt parintii tai, dar nu cred ca vei ramane asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nah,o sa mai cresti. Depinde si de ce ianltime au parintii tai. Mama are 1, 66, tata 2m iar eu am 12 ani si 1, 75 big grin
Deci ce inaltime au parintii tai?

| Pufffx a răspuns:

Nu laughing Fetele mai cresc. Unele se opresc din crestere prin clas a 10a altele prin clasa a 9a altele mai incolo depinde de organizm.

| Ciocolataa20 a răspuns (pentru Pufffx):

Da...intr-adevar dar daca are familia mai mica de inaltime poate stacna si acum crying Insa la 1, 45 nu este mica. Este cumtrebuie sa fie. happy

| Pufffx a răspuns (pentru Ciocolataa20):

Nu a mentionat ca are parintii de o statura mai mica pentru la varsta ei e tocmai bine.

| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Normal ca nu. O sa vezi ca o sa cresti si o sa te dezvolti frumoas si sanatos. Si apropo nu trebuie sa te deranjeze daca se ia cineva de tine cum fac la scoala. Nu-i bagi in seama si gata. Mai vb la skl.pa-pa

| Soborigozaur a răspuns:

O sa te dezvolti pe parcurs happy
Nu-ti face griji!

| DarkSunshiine a răspuns:

Nu esti atat de scunda, dupa parerea mea.Insa problema ar fi ca ar trebui sa te mai ingrasi putin, cum ar fi sa ai vreo 35kg. Oricum, nu e vreo problema cu inaltimea, si da, vei mai creste.winking