| eqjhiquwhvbiqu a întrebat:

Nu stiti daca medicamentul Vigantoletten 1000 se poate lua de la 16 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Vigantoletten e vitamina D3 si poate fi luata la orice varsta ( bebelusii primesc vitamina D3 sub forma de picaturi).

| express11 a răspuns:

Consulta un doctor.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!

Vezi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_6046_27.12.05.pdf?anmPage=1822&ID=36432

Toate cele bune.

| Girly97 a răspuns:

Daca ai luat acest medicament, poti sa citesti prospectul. happy

| Hace a răspuns:

Il poti lua. Este recomandat si copiilor sub 6 ani, asa ca il poti lua si tu la 16!

| DoarEu291 a răspuns:

Heii! Sora mea (7 ani) a fost la spital deoarece ii "pocneau" toate oasele cand se misca! rolling on the floor laughing Stiu, ciudat! Mă rog, nu asta conteaza! Pe langa acele medicamente se afla si Vigantoletten 1000. Ea lua o jumatate de pastila.
Pe net am tot cautat prospecte, dar degeaba! sad Nu se mentioneaza nimic despre varsta de 16 ani! Poti foarte usor, contacta medicul de familie!
Multa sanatate!

| Smo3keWeeD a răspuns:

Salut.Consulta un medic sau intreaba un farmacist.De exemplu eu am luat Vigantoletten 1000 pentru ca mi-a zis doctorul.Si luam o pastiluta intreaga cu 30 de minute inainte de masa de paranz.Multa sanatate.