| DarkShina5566 a întrebat:

Nu stiu ce m-a muscat de picior pentru ca am mari mancarimi. Zone e putin umflata si rosie.Ce crema sa folosesc? Cea de galbenele e buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EllyThau a răspuns:

Buna Shina. cred ca te a muscat un tantarhappy este foarte buna crema de galbenele dati cu eabig grin si pe mine m-a muscat un tantar si mi-am dat cu crema de galbenele si mi-a trecut app nu te lua dupa astia ca tea muscat o capusabig grin daca era capusa se vedea ceva in piele negruwinking bafta :* sa fi mai atentabig grin

4 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Ai fost prin parcuri ceva? vezi sa nu fie capusa ca e grav.

| Crucified a răspuns:

Inseamna ca e capusa! sad

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Ai mangaiat vreun caine? nu cred ca ai ce sa faci cu crema de galbenele ca tot o sa te scarpine..crema de galbenele e doar pentru julituri cand iti curge sange..in fine. ai multe bube? sau doar una? ca daca e doar una ar putea fi vreun paianjan nu stiu ceva..sau chiar capuse...dar ar fi bine sa nu fie. happy

| IuliaT900 a răspuns:

S-ar putea sa te fi muscat un tantar.Un remediu bun ar fi sa iti dai pe muscatura putin spirt sau un desinfectant.Si sa stii ca daca te mananca e imposibil sa te fi muscat o capusa asa ca stai linistita. Sper ca te-am ajutat. Funda?