| floricica_5877 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla ca de un timp imi simt inima foarte slabita si parca nu mai rezist nervilor. Daca ma supar, mi se opreste si apoi bate foarte repede, e ingrozitoare senzatia! Sper ca nu e ceva foarte rau...

PS: am 20 de ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sergiu76 a răspuns:

Esti stresata.cauta si tu ceva sa te relaxezi, cu un film comedie, niste jocuri relaxante pe calculator si mai ia si tu o pauza de la tot ce faci zi de zi.primul lucru care trebuie sa-l faci inchide-ti telefonul si mes-ul pe net, trezeste-te la 10, in general fa tot ce crezi ca poti sa faci fara prieteni, asa am facut eu si am scapat de toate.ascunde-te sub patura, cu telecomanda in mana.nu esti acasa nici pentru prietena ta cea mai buna.si cand se termina totul, fa un dus, si dupa deschide tel. mes, si lasa-i sa te caute toti si sa vezi ce bine te simti dupa

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Trebuie sa faci un control medical.Este posibil sa ai niste aritmii care se simt in general primavara. Evita cafeaua, tigarile si supararile!

| evelina_3212 a răspuns:

Incearca un control medical la un cabinet medical de endocrine sau cardiologie.
Starile de "nu mai rezist nervilor" cum singura zici, pot oglindi o difunctie endocrina.Esti tanara, dar nu amana controlul de specialitate.

| floricica_5877 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! Multa sanatate