| gabigabi_6271 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu corpul meu.Astazi cand am ajuns acasa mi-au aparut niste pete pe corp.Nu stiu ce sunt, dar ma ingrijoreaza foarte mult.Sunt putin umflate.Are cineva vreun raspuns pentru mine? Ma duc sa intreb la farmacie.Sunt INGRIJORATA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zuuuuz a răspuns:

Ai avut varicela? La varicela se fac pete umflate

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar este posibil sa fie una din bolile copilariei! Mergi la medic urgent, sa nu fie ceva contagios!

| Eu_3848 a răspuns:

E posibil sa ai vreo intoxicatie sau alergiethinking du-te la doctor sau intreaba la farmacie:p

| Cromasston a răspuns:

Daca se umfla la apa, inseamna ca sunt niste pete aparute din cauza soarelui sau o boala luata din apa marii sau de la strand(char si de anul trecut, si se manifesta acum ->propria experientza). Eu m-am dus la dermato si mi-a dat niste creme si un sampon.

| RoooneyThePuf a răspuns:

De la tantarilaughing

mariana
| mariana a răspuns:

Daca n-ai febra, este posibil sa fi facut o alergie de la soare, pentru orice eventualitate mergi maine la medicul de familie.
Daca aceste iritatii pe corp te mananca, atunci este bine sa dai cu ceva alcool mentolat ori cu mixtura agitanda, care este tot pe baza de mentol.