| noescape a întrebat:

Nu stiu cum sa zic. mi se "freaca" oasele de la incheieturi.imi trosnesc.parca nu mai am lichidul acela.straight face.imi poate da cineva o explicatie la ceea ce mi se intampla? mai intai era doar la un genunchi.acum au aparut la toate incheieturile.doctorii imi spun ca este din cauza cresterii si al efortului ce`l depun la fotbal(sunt la un club unde joc de 7 ani xD).Sunteti de acord cu doctorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

Multi medici spun sa practici sport ca e bine pentru sanatate... dar tot ei se contrazic si-ti pun diagnostic de"crucea-n mana taticule...". Ceea ce ai tu e o artroza sau gonartoza ...lichidul dintre cartilagii s-a cam dus ceea ce denota troscaniturile ...vezi sa nu fi avut o ruptura veche de menisc si de aici sa-ti inceapa problemele. Mergi la un ortoped si nu mai intarzia pentru ca orice amanare impune o problema in plus.

4 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Da eu sunt de acord si mie mi se intampla exact la fel, cum a misc un pic mi trosnesc toate incheieturile, m-am dus la doctora si mi-a spus ca in perioada aceasta cres si de aceea imi trosnesc oasele, stai linistit nu este asa de rau.

| Bianca_4346 a răspuns:

Au dreptate...si mie mi s-a spus la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un ortoped a zis ca nu-s probleme, atunci poti avea incredere in el. Dar sa fie ortoped neaparat. Stiu cazuri de gonartroza la 22 de ani.

| noescape explică:

Mamastraight face:-ss.si gonartroza sau artroza ce provoaca?:-s. ce patesc in cel mai rau caz, Doamne ferestesad?cryingstraight face