| Black00 a întrebat:

Nu stiu daca trebuie sa o postez la sanatate sau gastronomie dar, nu cred ca conteaza
As vrea si eu sa ma ingras macar cu 10-15kg,am 1.81 si 59kg
si is prea slab I don't want to see, va rog un sfat ceva?
dau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shinobi a răspuns:

In primul rand nu te apuca sa te porcesti cu tot felul de dulciuri, mancaruri grase si fast-food. Creaza-ti un program de masa pe care sa-l respecti cat poti, cu 3 mese pe zi si 2 gustari, si ia intotdeauna micul dejun! Mananca multe proteine, multi carbohidrati (in special cereale integrale), grasimi bune (uleiuri vegetale, peste, nuci si alune), si mananca desert dupa fiecare masa. Eventual ia si niste suplimente de vitamine/calciu/magneziu. Si fa sport, ca sa te ingrasi armonios happy

3 răspunsuri:
| nico097 a răspuns:

Buna.Ca sa iei in greutate nu trebuie sa mananci fortat ce nu iti place.Fa-ti un program mananca ceva sanatos putin si des si ai sa vezi ca da rezultate de exemplu:Eu dimineata mananc un iaurt, un sandwich, pe la ora 10:o banana, un mar la ora 12 masa principala ciorba, friptura depinde ce ai seara tot o masa principala.Acum doctorul spune sa nu mancam dupa ora 7, sa stii ca am ignorat acest sfat deoarece am observat ca mi se face foame pe la ora 21:00 si mananc de cand mananc seara am inceput sa ma ingras sincer.Bafta.

| Cyulycao a răspuns:

Hey daca esti dispus sa investesti niste bani in sanataea ta te pot ajuta cu niste suplimente alimentare de la firma Forever Living Products. http://www.comenziforever.ro/ aici gasesti mai multe informatii. daca te hotarasti ma anunti deoarece aceste produse nu se gasesc in farmacii

| sebycantaretu a răspuns:

Pune baza cel putin pe 7 zile mai mult pe carne(vita de preferat si putin porc).
Introdu carne in fiecare pranz si 4 cine.
ASA TE INGRASI CEL PUTIN 10 KILOGRAME