| IbanezFender a întrebat:

Nu sunt angajat dar imi permit si vreau sa fac o asigurare de sanatate ce variante am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate din judetul tau si inchei un contract de asigurare sociala pentru suma pe care o doresti, minimum este salariul minim garantat la plata pe tara(acum este de 670 lei) iar maximum este de 12 ori acest salariu. Succes si numai bine!

| ruPfashu a răspuns:

Sa mergi la C.A.S si sa-ti faci.

| zxsds a răspuns:

Iti poti face o asigurare privata de sanatate...
Sistemul privat de sanatate ne ofera o accesibilitate mult mai mare la medici specialisti si aparatura de inalta calitate, unul din marile avantaje fiind timpul economisit prin durata de asteptare scazuta in comparatie cu serviciile medicale publice care sunt intotdeauna aglomerate.

Pentru mai multe detalii da-mi PM