| BoogdanLI a întrebat:

Nu vreau sa ma sinucid laughing,este doar o intrebare,o curiozitate,pentru ca m-am contrazis cu cineva.Care e treaba cu 5 ml de aer in vena?Eu sunt de parere ca nu ai cum sa patesti ceva,prietenul meu,putin mai emo spune ca da...Ce se intampla pana la urma daca iti injectezi aer?Pentru ca am un pariu pus am nevoie de un raspuns serios

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ce a răspuns:

Nu trebuie sa faci asa ceva.Iti poate fi letal. Daca ai prea mult oxigen in sange,acesta se poate coagula si trombii vor merge inspre plamani,provocand asfixiere sau spre creier, provocand HEMORAGIE CEREBRALA, care este fatala.NU TE SFATUIESC SA FACI AS CEVA! Funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| pati99 a răspuns:

Fatoooo nu fi nebuna

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ti-l injectezi in vena, nu patesti, evident nimic, fiindca se va elimina pe cale pulmonara. Daca ti-l injectezi in artera, va produce un infarct distal de locul injectarii.