| Mititica12 a întrebat:

Nu vreau sa supar pe nimeni.
Am următoarele simptome:vars tot ce mananc, ragai, am intepaturi in partea stanga, ma doare burta, abdomenul ii foarte umflat, imi e frig, uneori vars galben sau verdesad
Oare ce pot sa am?crying
Am fost si la medicul de familie iar pastilele nu au avut niciun efect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Off, dragă mititica numai preobleme ai, tie i ti trebuie un set de analize din cap pana in picioare, trebuie sa faci asa: Endoscopie, colonoscopie, ecografie, si dupa ce faci aceste investigatii care sunt gratuite daca i ei trimitere de la medicul de familie prin casa de sanatate, ce varsta ai? Parintii tai nu vad in ce hal te chinui cu atitea boli? Si dupa ce faci aceste investigatii medicii vor pune unul sau mai multe diagnostice in functie de afectiunile care le ai, si cu dosarul in mîna mergi la comisia persoanelor adulte cu hamdicap daca ai peste 18 ani si vezi ei ce grad de handicap i ti dau, sau daca afectiunile de care suferi nu sunt asa grave le poti tine in frîu cu regim alimentar, esti din Bucuresti?

| Mititica12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da
Le am de 2 săptămânicrying

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mititica12):

Ce varsta ai dragă mititica?

| Mititica12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mititica12):

Chiar ca esti mică, mergi cu parintii la medic

| Mititica12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Iti e rau si cand vezi dulciuri?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mititica12):

Daca organismul le respinge posibil, ai intoleranta la ceva, poate la gluten, paine paste fainoase prajituri.

| Wr3nch a răspuns:

Eu as zice sa mergi la urgenta.

| NLS a răspuns:

Schimba urgent medicul de familie, sau macar mergi si la un al doilea,
si ar fi RECOMANDAT, sau mai bine spus - OBLIGATORIU, sa mergi la un cabinet sa-ti faci toate analizele.
Simptomele nu indica nimic imbucurator, totusi - nu e cazul sa te sperii.
Insa daca mai pui multe intrebari pe aici, fara sa faci ceva concret, s-ar putea sa nu iasa prea bine, pentru tine sad

| gabicoo a răspuns:

Mergi la spital!

| oglindasultanului a răspuns:

Problema poate fi si la medicul de familie care nu ti-a dat tratamentul potrivit, si in loc sa te ajute, iti face mai rau. Pentru unele e cam normal sa se intample din cauza la ciclu, si de la varsta, starea de sanatate, rutina, nutritia, igiena. Dar din cate stiu, abdomenul ar trebui sa nu mai fie umflat, si nu stiu cum este cu avortul, daca ai avut accidente.

| haileewatson a răspuns:

Fa-ti analize de sange!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba medicul de familielaughing

| Strwberrs a răspuns:

Mergi direct la SPITALsad

| pashkal a răspuns:

Trebuie schimbata distributia.