| Mititica12 a întrebat:

Nu vreau sa supar pe nimenisad
Ragai pana vars,sunt foarte balonata, am stari de frig, vars uneori o culoare verzuie si imi vine mancarea inapoi cu un miros neplăcut.
Ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut o criza de fiere (colecist).
Mergi la medic sa-ti dea tratament si cand iesi din criza, sa-ti faci o ecografie sa vezi ce ai la colecist ( posibil mal sau pietre).
Sanatate maxima!

| Mititica12 explică (pentru Violleta2022):

Poate sa tina mai mult de o săptămână?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mititica12):

In principiu trece in cateva zile, daca reusesti sa vomiti si sa elimini bila de la colecist (lichidul galbe-verzui) ca se realxeaza bila si ficatul. Dar ficatul poate sta multe luni inflamat, daca manaci ce nu trebuie.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun, ca trebuie sa mananci foarte dietetic in urmtoarele zile (paine pezmet cu ceai de saunatoare, supa de zarzavat si iaurt), iar pe viitor, sa eviti tot ce este gras, tocat, afumat si pajit.